اولین سیگار، امان از این اولین سیگار...
اولین سیگار، امان از این اولین سیگار...

پژوهش ها حاکی از آن است که دلیل اصلی اولین تجربه‌ی سیگارکشیدن، تقلید از بزرگ‌ترها و جمع‌های دوستان و هم‌چنین مشکل‌های عاطفی و عدم‌ موفقیت تحصیلی است.


پژوهش ها حاکی از آن است که دلیل اصلی اولین تجربه‌ی سیگارکشیدن، تقلید از بزرگ‌ترها و جمع‌های دوستان و هم‌چنین مشکل‌های عاطفی و عدم‌ موفقیت تحصیلی است.
توجه داشته باشید که در نسل جوان و نوجوان دوستان سیگاری، بالاترین نقش را در شروع مصرف سیگار دارند. روان‌شناسان معتقدند تصور رسیدن به آرامش و تأیید فرد توسط گروه‌های هم‌سال، نوجوان را تشویق به کشیدن سیگار می‌کند.

ترک سیگار

از دیگر علل این تمایل، اعتقاد به این مسأله است که سیگارکشیدن، باعث رهایی از تنش شده و انجام امور را راحت‌تر می‌کند.
برخی روان‌شناسان معتقدند که خانواده، اولین و مهم‌ترین نقش را در اعتیاد نوجوانان و جوانان به سیگار دارد. پس از خانواده، اطرافیان و دوستان، دارای نقش پررنگ‌تری هستند. سرگرم‌کردن نوجوان به ورزش، مطالعه، سرگرمی‌ها و تفریح‌های مفید و نشاط‌آور، بهترین و مؤثرترین راه جلوگیری از اعتیاد به دخانیات است. برعکس، هرگونه برخورد لفظی، تنبیه، لجاجت و مخالفت بی‌دلیل و بی‌منطق با نوجوان، تحریک‌کننده بوده و او را بیش‌تر به این سمت می‌کشاند.
آموزش و ایجاد نظم و انضباط به نوجوان کمک می‌کند تا نوسانات روانی را راحت‌تر پشت‌سر گذاشته و مجبور نباشد با روش‌های غیراصولی مانند مصرف دخانیات، خود را آرام کند. وسوسه‌ی سیگارکشیدن، بعد از کشیدن حتی یک نخ سیگار، می‌تواند بیش از سه‌سال نهفته بماند. بین استعمال اولین نخ سیگار و سیگاری‌شدن، یک دوره‌ی نهفته وجود دارد که می‌تواند سالیان سال طول بکشد.


 

  نظرات

profile photo

من فكر مي كنم بهترين كادو براي روز پدرم همين پكيج ترك سيگاره... آرزو مي كنم كه هم به خاطر خودش و هم به خاطر ما سيگارشو كلا بگذاره كنار... از خدا فقط همين را مي خوام

نهال

on 1393/09/01 11:35:47 ب.ظ
profile photo

واقعا خیلی مهمه قبول دارم

فرشته

on 1393/09/01 11:01:05 ب.ظ
profile photo

از صمیم قلب سپاسگزارم،مدت ها بود دنبال همچین سایتی می گشتم. مرسی

نظر جدید

on 1392/09/12 03:34:22 ب.ظ

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر

پست الکترونیک: info@tadbirenasir.com

آدرس کلینیک های ترک سیگار تدبیر نصیر با مدیریت دکتر نصیر دهقان:

شعبه 1 : کارگر شمالی، روبروی مرکز قلب تهران، کوچه مجد، ساختمان پزشکان درمان، طبقه اول

(در این مرکز پژوهش و تحقیقات سیگار و داروهای گیاهی صورت می گیرد و جهت ویزیت به کلینیک سعادت آباد مراجه شود )        

شعبه 2 : سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، خیابان مجد، پلاک 8، درمانگاه تخصصی سعادت آباد، طبقه اول

(پیش از مراجعه هماهنگی شود)                         

                    Google PageRank Checker

پزشک طب سنتی   |   ترک سیگار    |   سایت پزشکی    |   طب سنتی    |   روابط زناشویی

 

دوره رایگان ترک سیگار

ثبت نام رایگان دوره

*ترک سیگار*

فقط کافیست روی تصویر زیر کلیک کنید و نام و ایمیل خود را وارد نمایید تا کتاب راهنمای آموزشی ترک سیگار و همایش دود ممنوع کاملاً رایگان برای شما ارسال خواهد شد.  دسته بندی موضوعات

Skip Navigation Links.

دپارتمان آموزش و تحقیقتدبیر نصیر

پر بازديدترين مقالات كلينيك ترك سيگار

پژوهش ها حاکی از آن است که دلیل اصلی اولین تجربه‌ی سیگارکشیدن، تقلید از بزرگ‌ترها و جمع‌های دوستان و هم‌چنین مشکل‌های عاطفی و عدم‌ موفقیت تحصیلی است.
  
کم کردن سیگار باعث می شود سیگار ارزشمندتر به نظر رسد؛ چون ثانیه شماری می کنید تا نوبت سیگار بعدی تان برسد. به محض اینکه سیگارتان را خاموش کنید این چرخه دوباره شروع می شود.
  
عضو انجمن تحقیقات تنباکو و سیگار با بیان اینکه هر نخ سیگار ۸ دقیقه از عمر انسان می کاهد،گفت: مصرف دخانیات عامل بروز دهها بیماری خطرناک مانند دیابت، انواع سرطان ها، سکته ها، مشکلات تنفسی، اختلالات روانی، زایمان زودرس و ... است.
  
راه ترک سیگار این است که زمانی که به دنیا آمدید را تصور کنید که سیگار به لب نداشتید، آیا داشتید؟ همان طور که یاد گرفتید سیگار بکشید مجبور شدید خود را به عنوان یک فرد سیگاری ببینید؛ تا جایی که هنوز اجازه می دهید آن عادت قدیمی جزو مشخصه ی شما باشد.
  
خیلی ها سعی کرده اند دیگران را از سیگار کشیدن باز دارند . متاسفانه یا خوش بختانه تنها کسی که می تواند شما را از سیگار کشیدن باز دارد خودتان هستید  
  
طبق یک آمار حدود ۲۰ میلیون نفر در کشور سیگار می کشند که از این تعداد بین ۸.۵ تا ۱۰ میلیون نفر به عنوان افراد معتاد به مصرف نیکوتین شناخته شده اند. عضو جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران تخمین زد: سالانه 10 هزار میلیارد تومان برای خرید سیگار ...
  

مقالات برگزيده

مدیریت بر مبنای هدف در بیمارستان ها به استقرار اهداف مشخصی در قالب زمان معین و تشریک مساعی کارکنان در اجرای آنها منجر می شود. از این رو لازم است ترکیب مناسبی از اخلاقیات و اجرای اصول ارائه خدمات بهداشتی ایجاد گردد که خود مستلزم مهندسی مجدد ارزش ها و...