سیگار و تنش‌های عصبی
سیگار و تنش‌های عصبی
اصولاً وقتی شک به وجود می‌آید مردم همان کاری را انجام می‌دهند که قبلاً انجام می‌دادند. زمانی که می‌خواهند آرامش بیشتری داشته باشند سیگاری روشن می‌کنند و زمانی که دچار فشار عصبی می‌شوند مجدداً سیگار دیگری روشن می‌کنند تا به نظر خودشان قبراق شوند و خستگی را از تن به در کنند.

هر روز، از نظر احساسی و هیجانی، پستی و بلندی‌های خاص خودش را دارد. موضوعی اتفاق می‌افتد که شما از آن خوشحال و یا برعکس احساس خستگی روحی می‌کنید.

سپس اتفاق دیگری می‌افتد و شما انرژی پیدا می‌کنید تا کاری انجام بدهید....


ترک سیگار


اصولاً وقتی شک به وجود می‌آید مردم همان کاری را انجام می‌دهند که قبلاً انجام می‌دادند. زمانی که می‌خواهند آرامش بیشتری داشته باشند سیگاری روشن می‌کنند و زمانی که دچار فشار عصبی می‌شوند مجدداً سیگار دیگری روشن می‌کنند تا به نظر خودشان قبراق شوند و خستگی را از تن به در کنند.

حالا در ذهن خود تصور کنید و ببینید واقعاً چه اتفاقی دارد می‌افتد:

 

سیگار کشیدن انگار می‌خواهد قله‌ها را صاف کند و از فرو رفتن در تجربیات احساسی در طول روز جلوگیری کند.

فشارهای عصبی شما را کاهش می‌دهد و هر زمان که حالت خستگی روحی به شما دست داد رفع خستگی می‌کنید. اگر شما بدون استفاده از فنون برنامه ریزی مجدد ذهن سیگار می‌کشید، به عبارت دیگر، شما هیجان و احساس بیشتری، چه در قله و چه در فرورفتگی، تجربه خواهید کرد.

هم چنین اگر بدون استفاده از فنون این سامانه، کشیدن سیگار را ترک کنید اندروفین های بدن شما بلافاصله متوجه نخواهند شد که حمله دیگری از طرف سیگار به طرف شما نخواهد شد. و همین طور به انباشته شدن و جمع شدن خود ادامه می‌دهند و منتظر سیگار دیگر خواهند ماند تا خودشان را در جریان خون شما رها سازند در این صورت کار خود را انجام می‌دهند و شما احساس بهتری خواهید داشت.

سیکل آن شبیه به حالت زیر عمل می‌کند:

احساس فشار عصبی – کشیدن سیگار – علائم رهاسازی اندروفین صادر می‌شود – احساس آرامش موقت – به اتمام رسیدن اندروفین تولید شده – افزایش فشار عصبی را احساس می‌کنید و این سیکل معیوب مدام تکرار می‌شود.

فشار عصبی به خودیِ خود بد نیست. فشار عصبی کم، به شما کمک می‌کند که در بدنتان احساس انرژی فراوان کنید. در شما انگیزه دست زدن به عملی را ایجاد می‌کند. بنابراین شما هرگز تمام فشار عصبی را در زندگی‌تان از بین نمی‌برید بلکه با بالا رفتن دامنه تغییرات فشار عصبی و کم شدن سطح فشار عصبی، مکانیزم بدن شما مجدداً تنظیم می‌شود و کنترل خودتان را مجدداً به دست خواهید آورد.

  نظرات

profile photo

سیگار خیلی خیلییی عارضه داره من هم سردردم فکر کنم از دود سیگار پدرمه...

ملیکا

on 1393/09/17 08:32:40 ب.ظ
profile photo


لطفا اين موضوع مقاله را ادامه دهيد چون من احساس مي كنم كه خيلي نقشش پر رنگه سپاس گزار

مریم لطفی

on 1393/09/01 10:49:33 ب.ظ

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر

پست الکترونیک: info@tadbirenasir.com

آدرس کلینیک های ترک سیگار تدبیر نصیر با مدیریت دکتر نصیر دهقان:

شعبه 1 : کارگر شمالی، روبروی مرکز قلب تهران، کوچه مجد، ساختمان پزشکان درمان، طبقه اول

(در این مرکز پژوهش و تحقیقات سیگار و داروهای گیاهی صورت می گیرد و جهت ویزیت به کلینیک سعادت آباد مراجه شود )        

شعبه 2 : سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، خیابان مجد، پلاک 8، درمانگاه تخصصی سعادت آباد، طبقه اول

(پیش از مراجعه هماهنگی شود)                        تلفن :                           9-22371401 داخلی 2101 و 2102

                    Google PageRank Checker

پزشک طب سنتی   |   ترک سیگار    |   سایت پزشکی    |   طب سنتی    |   روابط زناشویی

بهینه سازی سایت توسط احسان نصیری

دوره رایگان ترک سیگار

ثبت نام رایگان دوره

*ترک سیگار*

فقط کافیست روی تصویر زیر کلیک کنید و نام و ایمیل خود را وارد نمایید تا کتاب راهنمای آموزشی ترک سیگار و همایش دود ممنوع کاملاً رایگان برای شما ارسال خواهد شد.  دسته بندی موضوعات

Skip Navigation Links.

دپارتمان آموزش و تحقیقتدبیر نصیر

پر بازديدترين مقالات كلينيك ترك سيگار

اصولاً وقتی شک به وجود می‌آید مردم همان کاری را انجام می‌دهند که قبلاً انجام می‌دادند. زمانی که می‌خواهند آرامش بیشتری داشته باشند سیگاری روشن می‌کنند و زمانی که دچار فشار عصبی می‌شوند مجدداً سیگار دیگری روشن می‌کنند تا به نظر خودشان قبراق شوند و خس...
  
وقتی سیگار را ترک کردم واقعاً وزن کم کردم . مزه غذایم خیلی بهتر شد و از سوء هاضمه رهایی یافتم . متوجه شدم که چون می‌دانم تمایل به نیکوتین یعنی چه ، لازم نیست آن را جایگزین کنم . چیزی را که جایگزین آن کردم چند پیام بود .
  
از کار افتادن ماهیچه قلب با انفارکتوس میوکارد، نزد ورزشکاران معتاد به سیگار و دیگر مواد دخانی فراوانتر است. مسمومیت از توتون احتمال نخستین انفارکتوس را به بیش از ۲ بار افزایش می دهد. این عامل همراه با عامل های دیگر در ورزشکاران، خطر انفارکتوس را ۶ ...
  
مسئله این است که بر اثر گذشت زمان، فرد میان سال سیگاری، به دخانیات وابسته شده و به عبارت دیگر، معتاد شده است و به‌دلیل اعتیاد به نیکوتین و دیگر مواد اعتیادزای سیگار، آن‌را مصرف می‌کند نه به علت تأثیر همسالان
  
هرکار بکنید اعم از اینکه شدیدتر سیگار بکشید ، بیشتر سیگار بکشید ، سوراخ ها ی فیلتر را بپوشانید تا ته فیلتر سیگار بکشید ، سیگارتان یا پیپتان کلفت تر باشد ، پک های طولانی تر بکشید و غیره ، بدنتان به شما می گوید که کجا زیاده روری کرده ای
  
فکر می‌کنم پاسخی که همه شما می‌خواهید در این جا بشنوید یک "نه " پرطنین است. بسیار خوب، به مطالعه خود ادامه دهید و تصمیمتان را بگیرید. بعضی‌ها می‌گویند سیگار کشیدن درست مثل غذا خوردن، آرامش برای فاز هیجانی آن‌ها ایجاد می‌کند .
  

مقالات برگزيده

مدیریت بر مبنای هدف در بیمارستان ها به استقرار اهداف مشخصی در قالب زمان معین و تشریک مساعی کارکنان در اجرای آنها منجر می شود. از این رو لازم است ترکیب مناسبی از اخلاقیات و اجرای اصول ارائه خدمات بهداشتی ایجاد گردد که خود مستلزم مهندسی مجدد ارزش ها و...