یک فرد سیگاری در طول زندگی خود چند بار برای ترک اقدام می‌کند؟
یک فرد سیگاری در طول زندگی خود چند بار برای ترک اقدام می‌کند؟

گاهی افرادی را می‌بینید که سیگار را برای همیشه ترک کرده‌اند، اما این کار در مورد اکثر سیگاری‌ها غیرمعمول است. تحقیقات نشان می‌دهد که 70 درصد سیگاری‌ها مایل به ترک هستند، 81 درصد آن‌ها حداقل یک بار برای ترک تلاش کرده‌اند، 35 درصد حداقل سالی یک بار اقدام به ترک می‌کنند و فقط حدود 10 درصد از اقدام اولیه ترک تا یک سال ادامه می‌یابند.


بررسی شرح حال، دلایل و انگیزه های ترک در افرادی که توانسته اند سیگار را به طور کامل ترک کنند، نشان می دهد که بسیاری از افراد پیش از آنکه ترک موفقی داشته باشند بارها و بارها اقدام به ترک سیگار کرده تا اینکه نهایتا موفق گشته اند.

هم چنین نتیجه  تحقیقات نشان می‌دهد که 70 درصد سیگاری‌ها مایل به ترک هستند، 81 درصد آن‌ها حداقل یک بار برای ترک تلاش کرده‌اند، 35 درصد حداقل سالی یک بار اقدام به ترک می‌کنند و فقط حدود 10 درصد از اقدام اولیه ترک تا یک سال ادامه می‌یابند.

روش ترک سیگار

پس در واقع چندین بار تلاش برای ترک ماندگار امری عادی تلقی می‌شود؛ اکثر بیماران پیش از ترک سیگار، سابقه  تجارب ناموفق قبلی را داشته اند و زمانی که با انگیزه بیشتر، روشی نظام مند، علمی و عملی پیش روند احتمال موفقیت بیشتر می گردد.

بنابراین اعتیاد به سیگار را یک مشکل عود کننده‌ی مزمن می‌شناسیم و در نتیجه می توان با استفاده از روش‌های تلفیقی رفتار درمانی، دارو درمانی و خدمات مشاوره‌ای و روان درمانی امکان ترک موفق را افزایش داد.


  نظرات

profile photo

خیلی مقالع مهمی بود عالی عالی

نظر جدید

on 1393/09/29 04:49:40 ب.ظ
profile photo

من پكيج كاهش مصرف سيگار را گرفتم خدايي عالي بود راضيم ازتون خيلي زياد به خدا دمتون گرم

روش عالی

on 1393/09/01 10:49:00 ب.ظ
profile photo

امیدوار شدم

نظر جدید

on 1392/10/10 05:10:12 ب.ظ

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر

پست الکترونیک: info@tadbirenasir.com

آدرس کلینیک های ترک سیگار تدبیر نصیر با مدیریت دکتر نصیر دهقان:

شعبه 1 : کارگر شمالی، روبروی مرکز قلب تهران، کوچه مجد، ساختمان پزشکان درمان، طبقه اول

(در این مرکز پژوهش و تحقیقات سیگار و داروهای گیاهی صورت می گیرد و جهت ویزیت به کلینیک سعادت آباد مراجه شود )        

شعبه 2 : سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، خیابان مجد، پلاک 8، درمانگاه تخصصی سعادت آباد، طبقه اول

(پیش از مراجعه هماهنگی شود)                        تلفن :                           9-22371401 داخلی 2101 و 2102

                    Google PageRank Checker

پزشک طب سنتی   |   ترک سیگار    |   سایت پزشکی    |   طب سنتی    |   روابط زناشویی

بهینه سازی سایت توسط احسان نصیری

دوره رایگان ترک سیگار

ثبت نام رایگان دوره

*ترک سیگار*

فقط کافیست روی تصویر زیر کلیک کنید و نام و ایمیل خود را وارد نمایید تا کتاب راهنمای آموزشی ترک سیگار و همایش دود ممنوع کاملاً رایگان برای شما ارسال خواهد شد.  دسته بندی موضوعات

Skip Navigation Links.

دپارتمان آموزش و تحقیقتدبیر نصیر

پر بازديدترين مقالات كلينيك ترك سيگار

گاهی افرادی را می‌بینید که سیگار را برای همیشه ترک کرده‌اند، اما این کار در مورد اکثر سیگاری‌ها غیرمعمول است. تحقیقات نشان می‌دهد که 70 درصد سیگاری‌ها مایل به ترک هستند، 81 درصد آن‌ها حداقل یک بار برای ترک تلاش کرده‌اند، 35 درصد حداقل سالی یک بار ...
  
 چه پیر باشید چه جوان ، چه 6 ماه باشد که سیگار کشیدن را شروع کرده‌اید یا 60 سال ، ترک سیگار ، راحت است به شرطی که از راهش وارد شوید .
  
والدین مهم‌ترین منبع و الگو برای جلوگیری از گرایش فرزندان خود به کشیدن سیگار هستند.
  
هیچ کس سیگار کشیدن را با روزی 20 نخ و یا بیشتر شروع نمی کند . کم کم شروع می کند و مصرفش را به تدریج افزایش می دهد .
  
به نظرم بیش از 20 سال می‌شد که مادرم به من می‌گفت :« سیگارت را ترک کن، به نیکوتین معتاد شدی » . اما من هر بار این طور جواب می‌دادم : «نیکوتین چیزی است که از آن لذت می‌برم  و ..
  
اصولاً وقتی شک به وجود می‌آید مردم همان کاری را انجام می‌دهند که قبلاً انجام می‌دادند. زمانی که می‌خواهند آرامش بیشتری داشته باشند سیگاری روشن می‌کنند و زمانی که دچار فشار عصبی می‌شوند مجدداً سیگار دیگری روشن می‌کنند تا به نظر خودشان قبراق شوند و خس...
  

مقالات برگزيده

مدیریت بر مبنای هدف در بیمارستان ها به استقرار اهداف مشخصی در قالب زمان معین و تشریک مساعی کارکنان در اجرای آنها منجر می شود. از این رو لازم است ترکیب مناسبی از اخلاقیات و اجرای اصول ارائه خدمات بهداشتی ایجاد گردد که خود مستلزم مهندسی مجدد ارزش ها و...